GALERIE GRAND CAFÉ

fcb

 

Od 1.2.2022 - 4.3.2022 proběhne v Galerii GRAND CAFÉ prodejní výstava obrazů IVANA MLÁDKA "Žerty v obrazech".

Známý zpěvák, muzikant a bavič Ivan Mládek je mnoho let také úspěšným malířem. Spojení Mládkova verbálního mistroství s jeho nezaměnitelným vizuálním projevem poskytuje divákovi nevšední zážitky plné laskavého humoru, které najdete i jeho knize" Ivan Mládek obrazem i slovem", která pojednává o jeho malířském životě a je doplněna více než 70 obrazy.

 

Ivan Mládek (* 7. 2. 1942 v Praze) je známý zejména jako hudebník. Zdědil také po svém otci a dědečkovi výtvarné umělecké sklony, a tak se i kvůli nové situaci, stále více věnuje malbě.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

Zájem o jazz se u něj projevil již během studia na střední školy, kdy v roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz, poté založil první Banjo Bandy, které mu více umožnily jeho realizaci coby sólového banjisty. Účinkoval v pražské poetickém klubu Viola a také hrál s tehdy již populárním triem KTO.

V roce 1970 na country festivalu v pražské Lucerně slavil úspěch se svým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název dnes již známý jako Banjo Band Ivana Mládka.

Točil pravidelné hudebně zábavné pořady „Čundrcounry show“ a „Country estráda“. Pro tyto formáty píše i všechny monology a scénky, kterými v Česku popularizuje zejména komiky „Pitkina“, Lenku Plačkovou, „Libunu“, Betty Kušnírovou a některé další. 

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly /Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další/, natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů. V současné době se Ivan Mládek věnuje především výtvarné činnosti a koncertování se svým Banjo Bandem.

 

Od osmdesátých let se realizuje také jako malíř. Jeho styl poznáte stejně jako v hudební tvorbě. Uplatňuje svůj typický smysl pro humor a nadsázku. To charakterizují i jeho vlastní malířské styly: antiperspektiva, tvůrčí minimalismus, posunismus či zcela nový styl umělecké rýsování.

Ve svém ateliéru se dnes většinu času věnuje výtvarnému umění a z Banjo Bandem vyjíždí na zájezdy.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Copryright 2021 Galerie GRAND CAFÉ

Václavském náměstí Znojmo

galeriegrandcafe@seznam.cz | +420 604 200 692

web by GOLDEN ORANGE s.r.o.