GALERIE GRAND CAFÉ

fcb

 

Od 30.10.2022 Galerie GRAND CAFÉ trvale uzavřena!!!!

 

IMG 47f7cc785fb05f1071c0d264db0b4fec V

 

 

V Galerii GRAND CAFÉ právě probíhá výstava obrazů města Znojma.

Součástí výstavy je i mnoho historických fotografií míst známých, ale i těch zaniklých které si můžete prohlédnout již jen na fotografiích.

Výstavu můžete shlédnout do 30.10.2022

 

 

Od 1.6. do 11.9. 2022 můžete shlédnout v Galerii GRAND CAFÉ

prodejní výstavu obrazů Františka Ringo Čecha.

 

František Ringo Čech,

vlastním jménem František Čech (* 9. července 1943 Praha), je český bubeník, zpěvák, textař, herec, komik, moderátor, politik, publicista, scenárista, dramatik, naivní malíř a spisovatel.

 

IMG 20220430 025811 1

 

 

Prodlužujeme výstavu fotografií Jana Saudka s Vladimíra Bruntona.

Tuto výstavu můžete shlédnout do 29.5.2022.

 

 

V Galerii GRAND CAFÉ právě probíhá výstava obrazů a fotografii JANA SAUDKA a VLADIMÍRA BRUNTONA.

 

Rádi bychom Vás tímto pozvali na vernisáž výstavy Vladimíra Bruntona, která se uskuteční

4.4.2022 v 16:00 v Galerii GRAND CAFÉ na Václavském náměstí ve Znojmě.

 

Vstupné 60kč (v ceně vstupného sklenka vína z vinařství LAHOFER)

Saudek A5 tisk

 

Od 5.3. do 30.4.2022 proběhne v Galerii GRAND CAFÉ prodejní výstava fotografií a obrazů známého českého fotografa JANA SAUDKA a VLADIMÍRA BRUNTONA.

 

JAN SAUDEK 

(* 13. května 1935 Praha) je český umělecký fotograf, malíř a spisovatel. Patří mezi nejznámější české umělecké fotografy.

Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Jedním z příkladů je jeho originální nápad vyfotit torzo polonahého muže v džínách, který na hrudi drží novorozeně (Život, 1966). Tato kompozice je reprodukována asi stejně běžně jako fotky školních tříd. Jeho původně zavrhovaný svět, komunisty nazývaný pornografií, dnes vstupuje do života běžných lidí, kteří jeho kompozice spontánně fotografují znovu a znovu. Umělecké vyjádření Jana Saudka „zlidovělo“.

Dlouhou dobu žil Jan Saudek v jediné přízemní místnosti, která mu sloužila také jako ateliér, kde u oprýskané zdi, s oknem vedoucím do dvora, nafotil nesčíslně modelů a modelek všech věkových a váhových kategorií, společenských postavení a osudů.

Většinu svých prací Jan Saudek ručně koloruje.

Uznání se mu v komunistickém Československu nedostalo, zato byl hojně vystavován a publikován v zahraničí. V době socialistického režimu byl Jan Saudek za svoji vizi režimem stíhán a perzekvován.

Jan Saudek je rytířem Řádu umění a literatury, byly o něm natočeny dokumentární, a dokonce hrané snímky, jeho práce jsou vystavovány na všech kontinentech.

Jan Saudek měl bratra-dvojče Káju Saudka.

 

VLADIMÍR BRUNTON
* 1961
Český fotograf narozený v Rakovníku. Svým ojedinělým přístupem k fotografování po právu patří mezi tuzemskou elitu. Fotografie vyvolává na plátna, v poslední době čím dál častěji na ruční japonský papír.
Témata obrazů jsou foceny výhradně postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černo-bílým filmem. Nafocený materiál V. Brutnon "podrobuje" chemickému procesu standardně používanému v klasické černobílé fotografii. Světlocitlivá fotoemulze (stříbrná želatina) a 6 až 8 přípravných vrstev na plátně jsou autorovou vlastní technikou a výsledkem tříletého výzkumu a zdokonalování.
Každý obraz na plátně je na závěr prán 2 hodiny ve vodě, bělen, tónován sulfidickým tónovačem pro archivní stálost a opět vyprán. Proti mechanickému poškození a vodě je obraz ošetřen přírodním lakem-šelakem.
Ve své volné tvorbě se snaží V.Brunton vyjádřit důležitost vnitřního hledání, které jako jediné může člověka dovést ke spokojenosti a svobodě, na rozdíl od negativních důsledků vlivu stále více agresivního okolí. V jeho fotografických obrazech jsou vyjádřeny jeho osobní prožitky ve vztahu k lidem, přírodě, objektům a krajině.
Umělcovo rozsáhlé dílo je zaměřeno nejen na volnou tvorbu, ale i na portréty osob, kde mu modelem stály i tak známé osobnosti jako Dalajlama, Miloš Forman ad. Nejznámějším autorovým dílem je soubor portrétů významných osobností, kde fotografický obraz v životní velikosti je signován a datován portrétovaným a uchován spolu s dalšími v cenné sbírce. Podepsané portréty Václava Havla, Tomáše Bati a 60-ti dalších tak zůstanou trvalou památkou na ně.

 

Od 1.2.2022 probíhá v Galerii GRAND CAFÉ prodejní výstava obrazů IVANA MLÁDKA " Žerty v obrazech".

Výstavu můžete v galerii navštívit do 4.3.2022.

Od 1.2.2022 probíhá v Galerii GRAND CAFÉ prodejní výstava obrazů IVANA MLÁDKA " Žerty v obrazech".

Tuto výstavu můžete v galerii navštívit do 4.3.2022

 

Od 1.2.2022 - 4.3.2022 proběhne v Galerii GRAND CAFÉ prodejní výstava obrazů IVANA MLÁDKA "Žerty v obrazech".

Známý zpěvák, muzikant a bavič Ivan Mládek je mnoho let také úspěšným malířem. Spojení Mládkova verbálního mistroství s jeho nezaměnitelným vizuálním projevem poskytuje divákovi nevšední zážitky plné laskavého humoru, které najdete i jeho knize" Ivan Mládek obrazem i slovem", která pojednává o jeho malířském životě a je doplněna více než 70 obrazy.

 

Ivan Mládek (* 7. 2. 1942 v Praze) je známý zejména jako hudebník. Zdědil také po svém otci a dědečkovi výtvarné umělecké sklony, a tak se i kvůli nové situaci, stále více věnuje malbě.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

Zájem o jazz se u něj projevil již během studia na střední školy, kdy v roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz, poté založil první Banjo Bandy, které mu více umožnily jeho realizaci coby sólového banjisty. Účinkoval v pražské poetickém klubu Viola a také hrál s tehdy již populárním triem KTO.

V roce 1970 na country festivalu v pražské Lucerně slavil úspěch se svým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název dnes již známý jako Banjo Band Ivana Mládka.

Točil pravidelné hudebně zábavné pořady „Čundrcounry show“ a „Country estráda“. Pro tyto formáty píše i všechny monology a scénky, kterými v Česku popularizuje zejména komiky „Pitkina“, Lenku Plačkovou, „Libunu“, Betty Kušnírovou a některé další. 

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly /Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další/, natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů. V současné době se Ivan Mládek věnuje především výtvarné činnosti a koncertování se svým Banjo Bandem.

 

Od osmdesátých let se realizuje také jako malíř. Jeho styl poznáte stejně jako v hudební tvorbě. Uplatňuje svůj typický smysl pro humor a nadsázku. To charakterizují i jeho vlastní malířské styly: antiperspektiva, tvůrčí minimalismus, posunismus či zcela nový styl umělecké rýsování.

Ve svém ateliéru se dnes většinu času věnuje výtvarnému umění a z Banjo Bandem vyjíždí na zájezdy.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Copryright 2021 Galerie GRAND CAFÉ

Václavském náměstí Znojmo

galeriegrandcafe@seznam.cz | +420 604 200 692

web by GOLDEN ORANGE s.r.o.