GALERIE GRAND CAFÉ

fcb

Frederic Remington

kodetFrederic Sackrider Remington (4. října 1861, Canton, New York – 26. prosince 1909, Ridgefield, Connecticut) byl americký, malíř, ilustrátor a sochař, který se specializoval na zobrazování kovbojů, indiánů a vojáků kavalérie z amerického Divokého západu v poslední čtvrtině 19. století.
Narodil se roku 1861 v Cantonu na severu státu New York jako jediné dítě v majetné rodině podnikatele. Své dětství strávil na farmě mezi zvířaty a rád poslouchal vyprávění svého otce, který byl důstojníkem jezdectva v občanské válce, což později ovlivnilo výběr jeho malířských témat a vyvolalo v něm touhu navštívit americký Západ. Na základě přání svých rodičů však začal roku 1878 studovat na Yaleově univerzitě, ale více než studium jej zajímal sport. Strávil na univerzitě pouhý rok a po smrti svého otce roku 1881 odjel do Montany, kde se seznámil s opravdovým životem na Divokém západě. Výsledkem této cesty bylo mnoho skic, které potvrzovaly jeho malířský talent. Díky tomu začal pracovat jako ilustrátor pro různá nakladatelství, která vydávala knihy a časopisy na téma Divokého západu (například Collier's Weekly nebo Harper's Magazine). Roku 1886 absolvoval uměleckou školu Art Student League v New Yorku.

Často jezdil na Západ, aby našel další inspiraci pro svá díla. Seznámil se na nich se spisovatelem Owenem Wisterem, který psal knihy odehrávající se na Západě, a stal se jeho přítelem. Jeho obrazy, které byly směsicí opravdových míst s opravdovými detaily ale s vymyšlenými situacemi, byly namalovány tak dovedně a vypadaly tak přirozeně, že diváci bez jakýchkoliv pochyb věřili tomu, že se tyto zobrazované příhody opravdu staly a že malíř byl jejich přímým svědkem. Podařilo se mu vytvořit obraz regionu a jeho obyvatel v civilizací nedotčené formě. V roce 1895 se začal také věnovat sochařství. Vytvořil celkem dvacet dva soch, které získaly uznání téměř všech amerických kritiků. Na přelomu století se opět vrátil k malířství, ale od detailní ilustrační techniky přešel k impresionismu. Z knižních ilustrací jsou nejvýznamnější ilustrace z roku 1890 k epické básni Henryho Wadswortha Longfellowa Píseň o Hiawathovi.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Copryright 2021 Galerie GRAND CAFÉ

Václavském náměstí Znojmo

galeriegrandcafe@seznam.cz | +420 604 200 692

web by GOLDEN ORANGE s.r.o.