GALERIE GRAND CAFÉ

fcb

Vladimír Brunton

kodet

VLADIMÍR BRUNTON
* 1961
Český fotograf narozený v Rakovníku. Svým ojedinělým přístupem k fotografování po právu patří mezi tuzemskou elitu. Fotografie vyvolává na plátna, v poslední době čím dál častěji na ruční japonský papír.
Témata obrazů jsou foceny výhradně postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černo-bílým filmem. Nafocený materiál V. Brutnon "podrobuje" chemickému procesu standardně používanému v klasické černobílé fotografii. Světlocitlivá fotoemulze (stříbrná želatina) a 6 až 8 přípravných vrstev na plátně jsou autorovou vlastní technikou a výsledkem tříletého výzkumu a zdokonalování.
Každý obraz na plátně je na závěr prán 2 hodiny ve vodě, bělen, tónován sulfidickým tónovačem pro archivní stálost a opět vyprán. Proti mechanickému poškození a vodě je obraz ošetřen přírodním lakem-šelakem.
Ve své volné tvorbě se snaží V.Brunton vyjádřit důležitost vnitřního hledání, které jako jediné může člověka dovést ke spokojenosti a svobodě, na rozdíl od negativních důsledků vlivu stále více agresivního okolí. V jeho fotografických obrazech jsou vyjádřeny jeho osobní prožitky ve vztahu k lidem, přírodě, objektům a krajině.
Umělcovo rozsáhlé dílo je zaměřeno nejen na volnou tvorbu, ale i na portréty osob, kde mu modelem stály i tak známé osobnosti jako Dalajlama, Miloš Forman ad. Nejznámějším autorovým dílem je soubor portrétů významných osobností, kde fotografický obraz v životní velikosti je signován a datován portrétovaným a uchován spolu s dalšími v cenné sbírce. Podepsané portréty Václava Havla, Tomáše Bati a 60-ti dalších tak zůstanou trvalou památkou na ně.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Copryright 2021 Galerie GRAND CAFÉ

Václavském náměstí Znojmo

galeriegrandcafe@seznam.cz | +420 604 200 692

web by GOLDEN ORANGE s.r.o.